Prezentare
| Culoare produs | Titanium |
| Memorie interna | 256GB |
| Memorie ram | 8GB |
| Model | Redmi Note 15 Pro 4G |
| Tip telefon | Smartphone |
Pachet vanzare
| Ambalaj | Blister |
| Stare produs | Nou |
Ai un cont?
Conectează-te pentru a finaliza comanda mai rapid.
| Culoare produs | Titanium |
| Memorie interna | 256GB |
| Memorie ram | 8GB |
| Model | Redmi Note 15 Pro 4G |
| Tip telefon | Smartphone |
| Ambalaj | Blister |
| Stare produs | Nou |

Xiaomi Redmi Note 15 Pro 4G este echipat cu un procesor octa-core MediaTek Dimensity 7400 Ultra si 8 GB RAM pentru a gestiona aplicatiile multitasking si solicitante.
Matricea camerei din spate consta dintr-un senzor primar de 200 MP si un senzor secundar de 8 MP, sustinut de stabilizare de imagine si autofocus.
Caracteristici cheie:| Processor | |
| Processor family | MediaTek |
| Processor cores | 8 |
| Processor boost frequency | 2.2 GHz |
| Processor architecture | ARM Cortex-A76+Cortex-A55 |
| Processor frequency | 2 GHz |
| Display | |
| Display diagonal | 17.2 cm (6.77") |
| Colour depth | 12 bit |
| Display resolution | 2392 x 1080 pixels |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Touchscreen type | Capacitive |
| Display type | AMOLED |
| Pixel density | 447 ppi |
| Panel type | AMOLED |
| Screen shape | Curved |
| Display glass type | Corning Glass |
| Gorilla Glass version | Gorilla Glass Victus 2 |
| Ports & interfaces | |
| USB connector type | USB-C |
| Headphone connectivity | USB-C |
| USB version | 2.0 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 195 g |
| Height | 164 mm |
| Width | 76.3 mm |
| Depth | 7.96 mm |
| Energy management | |
| USB Type-C charging port | |
| USB Type-C required charging power (min) | 10 W |
| USB Type-C required charging power (max) | 45 W |
| Endurance | |
| Energy efficiency class | B |
| International Protection (IP) code | IP65 |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Battery endurance per cycle | 3758 min |
| Repeated free fall reliability class | A |
| Battery endurance in cycles | 1000 |
| Repairability class | C |
| Networking | |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Bluetooth | |
| Wi-Fi | |
| Near Field Communication (NFC) | |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Mobile network generation | 4G |
| Storage | |
| Compatible memory cards | |
| RAM capacity | 8 GB |
| Internal storage capacity | 256 GB |
| RAM type | LPDDR4X |
| Navigation | |
| Electronic compass | |
| GPS (satellite) | |
| Position location | |
| Operating system/software | |
| Operating system fork | HyperOS 2 |
| Camera | |
| Optical zoom | 4x |
| Image stabilizer | |
| Auto focus | |
| Night mode | |
| Maximum frame rate | 60 fps |
| Image stabilizer type | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Video recording | |
| Video recording modes | 720p, 1080p |
| Self-timer | |
| Rear camera resolution (numeric) | 200 MP |
| Front camera resolution (numeric) | 32 MP |
| Rear camera type | Triple camera |
| Second rear camera resolution (numeric) | 8 MP |
| Rear camera aperture number | 1.7 |
| Second rear camera aperture number | 2.2 |
| Front camera aperture number | 2.2 |
| Front camera type | Single camera |
| Rear camera flash | |
| Rear camera sensor size | 1/1.4" |
| Rear camera focal length | 9.2 cm |
| Packaging content | |
| AC adapter included | |
| Cables included | USB Type-C |
| Quick start guide | |
| Protective case | |
| SIM card ejector pin | |
| Battery | |
| Battery technology | Silicon-Carbon (Si-C) |
| Battery capacity | 6500 mAh |
| Design | |
| Form factor | Bar |
| Product colour | Titanium |
| Colour name | Titanium |
| Sensors | |
| Proximity sensor | |
| Ambient light sensor | |
| Accelerometer | |
| Gyroscope | |
| Performance | |
| Speakerphone | |
| Vibrating alert | |
| Fingerprint reader | |
| Fast charging | |
| Face recognition | |
| Features | |
| Product type | Smartphone |
| Multimedia | |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Speakers | stereo |
| EAN | 6932554480509 |